Google Translate           
Our Staff 307
Our Staff

NAME

DEPT

EXT

PUMMELL, Krista

Principal

407

ELLINAS, George

Vice-Principal

406

PRIDIE, Erika

Vice-Principal

405

ATTENDANCE LINE

Attendance

412

ABBEY, Darien

Moderns

524

ABRAMOVICH, Sarit

Special Education

430

ALEXANDER, Cher

Music

506

ANJUM, Afsana

Science

551

APPLEJOHN, Darren

History

562

AUYEUNG, Keith

ESL/Guidance

520

BAGHDASSARIA​​N, Tina

Math

599

BATH, Elissa

English

534

BAWA, Natasha

Business

560

BELCH, Tom​​

Student Success/Family Studies

505  

BHATIA, Alexandra

Art

507  

BIONDI, Emma

Science

525

BOWMAN, Craig

Math

591

BREDIN, Christine

Special Education

500  

BUTLER, Colin

Physical Education

511  

CAPELET, Albert

Special Education

513

CARAVAGGIO, Christina

Music

542

CHAN, Cecilia

Moderns

516

CHINNIAH, Mary

Business

512

CLARKE, Cathy

Drama/Dance

583

CLARKE, Celia

Community Class

581

COHEN, Carly

Dance

552

COSENTINO, Krystina

Science

530

CRAWFORD, Shannon

Special Education

576

DAIDES, John

Alternative Education

417  

DENG, Yu Jian (Alex)

Business

603

DENNIS, Sara

Technology (Cosmotology)

613

DHILLON, Ramandeep

Math

584  

EASON, Jeff

English 

534  

ECKER, Elisa

Geography

536  

EIZENGA, Sharon

Music

589

ELIAS, Josette

Geography

522  

FABRIKIS, Jim

Technology

527  

FIROUZCHIAN, Fargol

Science

535  

FISHER, Lana

Guidance

422

FLAVELLE, Michael

English

579

FOGG, Troy

Visual Arts

519  

GABRIELE, Gino

Business

529  

GARISTO, Robert

History

528

GOODMAN, David

Special Education

615

GOODMAN, Renee

Family Studies

592

GROSS, Katherine

English/Library

563  

GURFINKEL, Adrienne

Alternative Education

423  

HATZIFOTIS, Antonia

History

569  

HOTRUM, Jesse

English

540  

HUDSPITH, Eric

Music

541

IAFRATE, Paolo

Drama/Family Studies

567

JUMA, Sheila

Guidance/Moderns

420

KARIM-BENTLEY, Zena

Math

521  

KATTIS, Tiffany

Physical Education

588

KHORSANDI, Alexia

English/History

567

KHOUDIACHOVA, Elena

Visual Arts

594  

KOLIVIRAS, Eleni

English

539

LAM, Wesley

English/ESL

607

LANCOSOVA, Katarina

Deaf/Hard of Hearing

614

LAW, Benjamin

Science

578

LAW, Olivia

Moderns

585

LEE, Wendy

Math

556

MANSKER, Jennifer

Science

601

MARKOVITZ, Robert

ESL

612

MARTIN, Nick

Science

602

MATHIESON, Tim

History/Family Studies

558  

NEWMAN, Vivian

English

543

NIXON, Paul

Physical Education/Alt. Ed.

​​566  

O’HARA, Malcolm

Technology (Hospitality)

523

PAMBIS, Anastasia

Student Success/ELL Support

​​573  

PANTUSA, Adele

ESL

557

PECHENKOV, Daniel

Business

604

PECK, Lynn

Deaf/Hard of Hearing

545  

PETRONE, John

Guidance

​​442 

PULICKEEL, Jessica

Family Studies/English

547

RAIA, Pina

Library

167

REYHAN​I, Nazila (Nazzy)​ 

IB/Guidance

421  

ROMEO, Susan

Special Education

564

RUBERTO, Alessandro

Math

605

RUTTLE, Christopher

E.O.P.

587  

SCHNEIDER, Carina

English

544

SERAJI, Melika

Math

593  

SHEP, John

Special Education

523

SILVA, Isabella

Visual Arts

568  

SIMION, Ioana

Math

595

SINDREY, Sue

Science

509  

SMALE, Eric

Music

596

SMITH, Michelle 

History

582

STEPHENS, Mark

Moderns

600

TANG, Arturo

Technology/Coop

415

TOSHAKOVSKI, Jacqueline

Dance

565

TSE, Terence

Family Studies/Science

608

WONG, Benny

Math

572

YEUNG, Jeffrey

Science

616

 
Share |
Connect With YRDSB!
York Region District School Board Twitter Feed
York Region District School Board YouTube Channel
York Region District School Board Linkedin
YRDSB Mobile App
Privacy Policy / Copyright / Disclaimer

© York Region District School Board. All Rights Reserved.
60 Wellington Street West, Aurora, ON. L4G 3H2